5.13 Warp Server kérdések


1. Milyen szolgáltatásokat nyújt a Warp Server 4?

a) OS/2, DOS, Windows (16 és 32 bites programok az 1.25-ös verzióig) és JAVA alkalmazások futtatása.

b) A LAN Distance Connection Server segítségével lehetôség nyílik dial-in kapcsolatok felépítésére és lokálisan telepített alkalmazások futtatására. A kiszolgáló 32 egyidejû kapcsolatot támogat.

c) A Network Sign-On Coordinator lehetôvé teszi a felhasználók számára az egymûveletes jelszócserét egyszerre több helyen is.

d) A SystemView LAN for OS/2 komponensei a következô szolgáltatásokat kínálják:

- Az Alert Manager segítségével az alkalmazások kérhetik figyelmeztetô akciók végrehajtását.
- A Critical File Monitor figyelmeztet, amikor egy fontos fájlt módosítanak vagy törölnek.
- A Remote Workstation Control megfigyeli és szükség esetén vezérli a távoli munkaállomást.
- A Security Manager segítségével korlátozni lehet a felhasználók hozzáférését a SystemView szolgáltatásaihoz.
- A System Information segítségével be lehet gyûjteni a munkaállomások hardver és szoftverkonfigurációját.
- A System Monitorral megfigyelhetjük a munkaállomások erôforrás-felhasználását (memória, CPU, merevlemez-használat).

e) A rendszerbe integrált LAN Server 5.0 komponens lehetôvé teszi a felhasználók és erôforrások kiszolgálását (file and print sharing) LAN környezetben.

f) A Personally Safe 'N' Sound komponenssel egyszerûen meg lehet oldani a biztonsági mentést és visszaállítást.

g) A Print Services Facility/2 segítségével megoldható a hálózati nyomtatás lokális munkaállomások, illetve System/370 és AS/400-as rendszerek számára is. A PSF/2 megengedi a postcript dokumentumok nyomtatását a postcript nyelvet nem ismerô nyomtatókon is.

h) A Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) támogatásával lehetôség nyílik dinamikus IP számok és tartománynevek kiosztására.


2. Miért nem sikerül a HPFS386 partíciók elérését biztosító bootlemezek készítése a WSBOOT.CMD programmal?

A WSBOOT.CMD REXX programban hiba van. A használat elôtt meg kell nyitni a \IBMLAN\NETPROG könyvtárban található programot és az 54. sorban be kell toldani egy _ jelet a WARP és SERVER szavak közé.


3. A SystemView használata közben a következô üzenetet kapom: Communication with Network Manager has failed. Mit tegyek?

Gyôzôdjünk meg róla, hogy a folyamatlistában jelen van a Network Interfaces Activated program. Ha nincs, akkor klikkantsunk duplán a fô SystemView ikonra és válasszuk a Service Manager programot. Legyünk türelemmel, mivel a program indítása meglehetôsen sok idôt vesz igénybe.


4. Miért kapok hibaüzenetet, amikor eltávolítom a LAN Server komponenst?

A telepítôprogram az eltávolításkor nem frissíti a PROTOCOL.INI fájlt, és a legközelebbi újraindításkor a következô hibaüzenet jelenik meg: LT000063: The configuration parameters specified in the PROTOCOL.INI file exceed the 64K work area. Ilyen esetben indítsuk el az MPTS-t és csökkentsük a megfelelô NETBIOS erôforrásokat.


5. A NETBEUI telepítésekor hibaüzenetet kapok. Mit tegyek?

Ha az LT00097: System resources are not available to hold the current parameter configuration in PROTOCOL.INI. üzenetet kapjuk, akkor ki kell számolnunk a NETBEUI RAM-használatát. A számításhoz használjuk az MPTS Configuration Guide C mellékletében található képletet. Ha lusták vagyunk számolni, akkor futtassuk az NB64K programot, amely az MPTSAPLT.ZIP fájlban található!


6. Hibaüzenetet kapok, amikor a SystemView-t telepítem. Miért?

Amennyiben a hibaüzenet a EPFIE112: Unable to transfer C:\IFOR\NCE\GNE\DLL\4CPS.DLL. The file is in use or locked., nyissuk meg a Product gyûjtôt, majd pedig az ebben található License Use Runtime - Server gyûjtôt. Futtassuk a Stop Services programot és utána próbáljuk újra a telepítést!


7. Ikonok hiányoznak a telepítés után. Mi a teendô?

Ha az OS/2 Warp Server Install és OS/2 Warp Server Program Remover ikonok hiányoznak, akkor töröljük a telepítést az Advanced opcióknál. A hiányzó ikonoknak ezután meg kell jelenniük.


8. Problémáim vannak a Warp Server távinstallja közben. A telepítôprogram nem készíti el az Install ikont, és a parancssorba begépelt install parancs sem mûködik.

Ez nem bug, hanem feature. A telepítôprogram távinstallkor nem készíti el az ikont, a telepítést a parancssorból kell indítani. Váltsunk abba a könyvtárba, ahol a Warp Server telepítve van, és adjuk ki az X:\WARPSRV\OS2CLNT\WSSETUP parancsot. Az X: a Warp Server installációs partíciója.


9. Nem találom az MPTS ikonját és indításkor a következô hibaüzenetet kapom: PR00033: The binding of the MAC driver was not successful. Protocol not configured. Hogyan tovább?

Parancssorban gépeljük be az MPTS parancsot, vagy egy minta felhasználásával készítsünk ikont az X:\IBMCOM\MPTS.EXE programnak.


10. A rendszer lefagy, miután visszaálltam VGA üzemmódra. Most mi lesz?

Indítsuk el a rendszert parancssorba (ALT-F1, majd F2) és ellenôrizzük, hogy a Config.Sys rendben van-e! A Config.Sys-t betölthetjük például a TEDIT programmal: TEDIT \Config.Sys. Nyomjunk ESC-et és keressük meg a következô sorokat:

SET VIDEO_DEVICES=VIO_SVGA
SET VIO_VGA=DEVICE(BVHSVGA)
DEVICE=x:\OS2\MDOS\VSVGA.SYS

A VGA-mód használatakor e soroknak a következôképpen kell kinézniük:

SET VIDEO_DEVICES=VIO_VGA
SET VIO_VGA=DEVICE(BVHVGA)
DEVICE=x:\OS2\MDOS\VVGA.SYS

Végezzük el a szükséges módosításokat és indítsuk újra a rendszert!


11. Hiányzik a HPFS386 elérést biztosító bootlemezekrôl a PRINT01.SYS driver. Ez hiba?

Igen, ez egy hiba, bár nincs különösebb következménye. Hogy elkerüljük a a bootoláskor megjelenô The system cannot find the file PRINT01.SYS specified. hibaüzenetet, írjunk REM-et a lemezen található Config.Sys-bôl a BASEDEV=PRINT01.SYS sort, vagy másoljuk a merevlemezrôl a floppy-ra a PRINT01.SYS fájlt.


12. A Warp Server SMP lefagy egy újabb processzor hozzáadása után. Mit tegyek?

Ellenôrizzük, hogy a telepített processzort támogatja-e a Warp Server és hogy az új processzor ugyanolyan típusú-e, mint a többi.


Tipp 1: Warp Connecttel vagy Warp Serverrel ellátott ThinkPad gépekhez hasznos információkat lehet találni a http://www.pc.ibm.com/support/tps/tpos2.html oldalon.


Tipp 2: A Warp 4-re is feltehetô a Warp Server kiszolgáló része (LS 5.0), és ily módon Warp 4 kinézetü Warp Servert készíthetünk. A telepítés a következô lépésekben történhet:

- A Warp 4 telepítése MPTS-sel és TCP/IP-vel, de Peer nélkül.
- A Warp Server CD-rôl telepítsük a DHCP és DDNS szervert a TCP/IP telepítô-programmal, ha szükségünk van rájuk. Más TCP/IP komponenst nem telepítsünk!
- Gyártsuk le a LAN Server telepítôlemezeket a Warp Server CD-n található segédprogrammal. Az MPTS lemezekkel ne törôdjünk.
- Telepítsük a Lan Servert a lemezekrôl. A lemezes telepítésre azért van szükség, mert a Warp Server telepítô-programja Warp 4 alatt panaszkodik, hogy neki bizony Warpra van szüksége :-).


A témához kapcsolódó más oldalak:


< [ OS/2 kérdések és válaszok | Keresés | Észrevételek, megjegyzések ] >
Utolsó módosítás ideje: 2000.01.22.