5.11 Az UltiMail levelezôprogram


Az UltiMail Lite levelezôprogramot minden OS/2 felhasználó megkapja a beépített internet-támogatás részeként. Fôleg kezdô felhasználók telepítik örömmel a programot, aztán késôbb átváltanak valamilyen alternatív levelezôprogramra. Az UltiMail Lite szolgáltatásait tekintve nem rossz program, azonban meglehetôsen erôforrás-igényes. Sok WPS osztályt regisztrál, ezért az elfoglalt merevlemezhely mellett a memóriát is fogyasztja (akkor is, ha nincs használatban). Ezért érdemes eltávolítani, ha már nincs szükségünk rá. Az eltávolítás menete azok számára is érdekes lehet, akik a program újabb verziójára szeretnének áttérni. Az eltávolítás a következô lépésekkel történhet:

1) Töröljük a regisztrált WPS osztályokat a

CD X:\TCPIP\UMAIL
MAKEWPS ALL /DESTROY

parancsok kiadásával. Az X: azt a meghajtót jelöli, ahová az UltiMail telepítve lett.

2) A Config.Sys LIBPATH, PATH és HELP soraiból töröljük az UltiMailhez kapcsolódó könyvtárbejegyzéseket.

3) Az IBM Internet Connection for OS/2 gyûjtôbôl töröljük az Ultimedia Mail/2 Lite gyûjtôt, majd indítsuk újra a gépet.

4) Töltsünk be parancssort és töröljük az X:\TCPIP\UMAIL\UMAILWPS.DLL fájlt.

5) Indítsuk újra a gépet és töröljük az X:\TCPIP\UMAIL könyvtárat a Meghajtók (Drives) objektumon keresztül.

Ha a program újabb verzióját szeretnénk telepíteni, akkor használjuk a Warp beépített automatikus frissítôfunkcióját (Retrieve Software Updates). Ez önmûködôen telepíteni fogja a levelezôprogramot. Ftp-vel is elérhetô a frissítés az IBM ftp site-járól. Az innen letöltött fájlt egy ideiglenes könyvtárban csomagoljuk ki, majd futtassuk az INSTALL.EXE programot. Ha esetleg ettôl eltérô módon kellene eljárnunk, akkor azt megtaláljuk a mellékelt információs fájlban (README.UML). Ha egy másik, hálózati eléréssel nem rendelkezô gépen akarjuk a programot telepíteni, akkor a mellékelt MAKEDISK.CMD programmal elkészíttethetjük a telepítô-lemezeket.

Amikor a telepítôprogram lefutott, indítsuk újra gépünket. Az X:\TCPIP\UMAIL könyvtárban található UMAIL.PRO fájl végéhez toldjuk hozzá a következô sorokat:

:USER    name             = 'Vezetéknév Keresztnév'
         reply_domain     = 'mail.szolgáltató.gépe'
         reply_id         = 'userid'
         other_id         = 'Internet'
         id               = 'userid'
         .         <------ Ne feledkezzünk el a lezáró pontról!

A program további adatokat fog még kérdezni az elsô indítás után, ezeket válaszoljuk meg az internet-szolgáltatónk által megadott adatoknak megfelelôen.


További UltiMail tippek:

Tipp 1:
Ha a program indítása után azt a hibaüzenetet látjuk az X:\TCPIP\UMAIL\UMAIL.LOG fájlban, hogy "rc=2.. cannot start application", akkor ellenôrizzük, hogy az X:\TCPIP\UMAIL sor benne van-e a Config.Sys LIBPATH, SET PATH és SET HELP soraiban. Warp Connect és Warp 4 esetében ellenôrizzük azt is, hogy a TCP/IP konfigurációs program (TCPCFG.EXE) MAIL oldalán helyesek-e a beállítások.

Tipp 2:
A "reading X:\MPTN\ETC\SENDMAIL.UML 10" és "TCPIP not functioning: exiting sendmail" hibaüzenetek esetén telepíteni kell az IC10390 jelû javítócsomagot.

Tipp 3:
Ha a kapcsolódás után az "Unable to send queued messages" üzenetet kapjuk, akkor a megoldás szintén az IC10390 jelû fix telepítése. Ez a két utóbbi hiba Warp Connecten szokott jelentkezni.

Tipp 4:
Amennyiben valamelyik UltiMail objektum nem megfelelôen mûködik, a MAKEWPS.CMD programmal megjavíthatjuk.

Tipp 5:
Ha a program állandóan egy adott információt kérdezget, akkor valószínûleg elfelejtettük a fentebb említett információt hozzátoldani az UMAIL.PRO fájlhoz.


További információ: Angol nyelvû UltiMail FAQ (IBM)


A témához kapcsolódó más oldalak:


< [ OS/2 kérdések és válaszok | Keresés | Észrevételek, megjegyzések ] >
Utolsó módosítás ideje: 2000.01.22.